Covid-19 v Egypte: Vstup alebo návrat s obmedzeniami

Počasie v Sharm El Sheikhu počas roka

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
varied-wind-arrow Smer vetra cross-round-filled plus-round temp-low temp-high

Aktuálne počasie Sharm El Sheikh

Aktuálne počasie Sharm El Sheikh
15 °C
Pocitová: 14 °C
do 24°C
Maximálna denná
od 11°C
Minimálna nočná
-
Riziko zrážok
55%
Vlhkosť
06:34
Východ slnka
17:14
Západ slnka
Po celý deň bude jasno. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí 13 až 17 °C. Pocitová teplota sa bude pohybovať od 13 do 16 °C. Nočné teploty budú dosahovať 11 až 14 °C, priemerne 12 °C. Bude fúkať premenlivý severný až severozápadný vietor rýchlosťou 7 až 22 km/h.

Sharm El Sheikh teplota mora a vzduchu

Kedy cestovat Sharm El Sheikh

Najlepší čas na dovolenku je v rozmedzí mesiacov Január až December, kedy tu je hlavná sezóna.

 

Sharm El Sheikh je typickou celoročnou destináciou s príjemnými teplotami i v zimnom období. Teplota mora sa po celý rok pohybuje v rozmedzí 22 – 28ºC. Stačí si len vybrať, či vás láka viac rozhorúčené more, opaľovanie a vodné športy, výlety po pamiatkach alebo turistika.

Letovisko má veľmi teplé subtropické podnebie s množstvom slnečných dní. Podnebie je veľmi suché, takmer vôbec neprší. Zrážky sa vyskytujú v zimnom období a to prevažne na severnom pobreží. Letné teploty v Sharm El Sheikhu atakujú horúcich 40ºC. Zimy sú veľmi mierne, teploty sú dokonca jedny z najvyšších v celom Egypte. V januári sa teploty pohybujú medzi 18 – 23ºC. V jarnom a jesennom období sa priemerné denné teploty pohybujú od 25 do 31ºC. Červené more sa v tejto oblasti ohrieva na 22ºC v zime a vyšplhá sa až na veľmi teplých 28ºC v auguste.

 

Počasie v Sharm El Sheikhu podľa lokality

 

Pobrežie

Teploty v Sharm El Sheikhu sú veľmi vysoké kvôli púštnemu charakteru počasia. Pobrežie má počasie o niečo znesiteľnejšie vďaka prítomnosti mora. Príjemný vánok od mora zmierňuje horúčavy.

 

Kedy ísť do Sharm El Sheikhu

Pomerne stabilné počasie robí z Sharm El Sheikhu destináciu, ktorú môžete navštíviť v ktoromkoľvek mesiaci v roku. Za najlepšie obdobie sa však považuje jar a jeseň. Nehrozia silné horúčavy a teplota mora i vzduchu je ideálna okolo 30ºC. Kúpanie a slnenie môžete skombinovať s turistikou či výletmi do vnútrozemia. Ak vám teploty šplhajúce sa k 40ºC nerobia problém, pokojne cestujte v období od mája do septembra.

COVID-19 Garancia