Najkrajšie pláže v Egypte

Upresnite svoje filtrovanie
Poloha
Vybavenie
+ Ukáž dalšie možnosti
Vynulovať filtre
+421 948 301 826
Zavolajte nám, sme online
Po-Pia 10:00 - 17:00
Ešte pred tým, ako sa začítate do textu, máme pre vás menší tip. Ak chcete stihnúť viac výletov v jednej lokalite, pozrite si našu ponuku poznávacich zájazdov do Egypta so sprievodcom.

 

Egypt okrem bohatej kultúry ešte stále ponúka časti nedotknutej krajiny. Milovníci krásnych pláži vyhľadávajú pláže Červeného mora najmä v letoviskách Sharm El Sheikh a Hurghada. Možno vám práve naše tipy pomôžu pri poznávaní nových egyptských pláži.

 

Makadi Bay, Hurghada

Pláž sa nachádza v zátoke v tvare polmesiaca. Má všetky atribúty kvalitnej pláže. Biely jemný piesok sa zvažuje mierne do mora. Ešte desiatky metrov kráčate po kolená vo vode, preto je vhodným miestom pre všetky vekové kategórie. Okrem poznávania podmorského sveta, kúpania a opaľovania je čo navštíviť aj v okolí. Za zmienku stojí opustená pevnosť Mons Claudianus, lom v Mons Phorphyritis, lagúnu Šaab al-Efg, kde je možné vidieť delfínov alebo dlhší výlet za pamiatkami do Káhiry.

Biely piesok na Makadi Bay sa mierne zvažuje do mora.

Biely piesok na Makadi Bay sa mierne zvažuje do mora. (Zdroj: flickr/cc/Post Truck)

 

Soma Bay, pri Hurghade

45 km južne od letiska v Hurgade sa nachádza poloostrov Soma Bay obklopený zo všetkých strán morom. Poskytuje veľmi dobré podmienky pre potápanie a vodné športy v Červenom mori. Skúste vyskúšať aj golfové ihriská v okolí alebo liečivé kúpele s morskou vodou.

Jedna z pláží na poloostrove Soma Bay. (Zdroj: flickr/cc/Alexandra Rűsche)

 

Abu Galoum, Dahab

Nachádza sa v severnej časti Nabq v chránenej oblasti Ras Abu Galoum. Toto miesto je známe svojimi koralovými útesmi či turistikou po koralových útesoch s jedinečným výhľadom. Pre potápačov je správnou voľbou, ponúka veľmi dobré podmienky pre potápanie. Blízko je krásny Ras Mohammed National Park.

Abu Galoum, Dahab. (Zdroj: flickr/cc/O.Cherif)

 

Fjord v Tabe

Nachádza sa pozdĺžne pri pobrežnej ceste z Nuweiba do Taby asi 15 kilometrov od mesta Taba. Je to ideálne miesto pre poznávanie bohatého podmorského sveta s koralovými útesmi, vyhľadávaným miestom pre potápačov s väčšími skúsenosťami. Pre menej skúsených je vhodnejší Fjord Banana.

 

Montazah, Sharm El Sheikh

Mesto Sharm El Sheikh ležiace na južnom cípe Sinajského poloostrova láka ročne veľké množstvo turistov. Sú tu ideálne podmienky na potápanie, podmorský život je pestrý. Piesková pláž Montazah patrí k najkrajším egyptským plážam. Centrá vodných športov umožňujú vyskúšať si windsurfing, vodné lyžovanie a plachtenie. V okolí je Kláštor sv. Kataríny, Mojžišova hora, sírne kúpele atď.

Voda je priezračná, ideálne pre milovníkov potápania. (Zdroj: flickr/cc/Choollus)

 

Ras Banas, Marsa Alam

Ras Banas leží pri egyptsko-sudánskej hranici., Ponúka čistú vodu v mori, pozorovanie farebného dna počas kúpania, farebné koralové útesy a vhodné podmienky na potápanie.

 

Marsa Nayzak, Marsa Alam

Je ďalšou z vyhľadávaných pláži v tomto letovisku. Nachádza sa 14 km južne od Marsa Alam. Zaujímavosťou pláže je jej vznik, pretože je výsledkom pádu meteoru.

Marsa Nayzak, Marsa Alam. (Zdroj: flickr/cc/Ramy Francis)

 

Pláž Alexandria, Alexandria

Kilometrové pláže v Alexandrii sú piesočnaté a lemované palmami. Alexandria je najväčšie egyptské prístavné mesto s bohatou kultúrou, kde sa nebudú nudiť ani aktívni dovolenkári. Za videnie stojí mešita Abu Al-Abbas Al-Mursi, pevnosť sultána Kait Bey s výhľadom na mesto alebo Grécko-rímske múzeum.

 

Agiba, Mersa Matrouh

Menej známe letovisko Mersa Matrouh sa nachádza neďaleko známeho mesta Alexandria. Pláž je vizuálnym zážitkom, biely piesok obkolesujú biele skaly. Je dobrým tipom na výlet, ak ste ubytovaní v okolí. Kúpať sa tu síce dá, ale je tu jedno dôležité obmedzenie, ženy musia byť aspoň čiastočne zahalené.

Pláž Agiba obkolesená skalami. (Zdroj: flickr/cc/e5tr4ng3d)

 

Dream Beach, Hurghada

Pláž sa nachádza pri promenáde Mamsha a je vhodným miestom pre všetky vekové kategórie. Rodiny s deťmi potešia trampolíny a šmykľavky. Vstup do vody je pozvoľný.

Pláže v Hurghade sú z jemného piesku. (Zdroj: flickr/cc/amr)

 

Old Vic Beach, Hurghada

Takmer kilometer dlhá pláž Old Vic patrí k najstarším plážam Hurghady.  Piesková pláž má mierny vstup a bezpečné piesočnaté dno. Po zaplatení vstupného poplatku už môžete využívať ľubovoľný plážový servis. Dá sa využiť aj ponuka masáží. Výhodou je poloha, takže si ľahko urobíte výlet do Luxoru či Káhiry.

 

Mojito Beach, Hurghada

Z hurghadských pláži spomeňme aj Mojito, pretože je určená zábave, je rušnejšia než Dream Beach a Old Vic Beach. Je tu aj bar s rovnakým názvom, kde sa pravidelne konajú koncerty. V noci sa pláž mení na „Party Beach“.

Mojito Beach, Hurghada. (Zdroj: flickr/cc/Valeria Vercesi)

Často kladené otázky

Má Egypt piesočnaté pláže?

Egypt má množstvo piesočnatých pláží. Prečítajte si viac v článku o najkrajších plážach.

Aké pláže by ste nám odporučili v Egypte?

v Egypte je veľa pláží, ktoré by ste mali určite navštíviť. Z tých ktoré by ste nemali vynechať patrí Makadi Bay, Soma Bay, Abu Galoum, Fjord v Tabe a ďaľšie.

Je dovolenka v Egypte drahá?

Veľmi záleží kam sa vyberiete a aké ubytovanie si zvolíte. V zásade, ako všade, platí, že vyhľadávané turistické lokality sú drahé a naopak miesta ktoré nie sú tak exponované ponúkajú veľmi priaznive ceny.