Upresnite svoje filtrovanie

Albánske poklady s pobytom pri mori 

  • Albánsko
  • Albánsko
  • Dürres
  • Shëngjin
24 °C
teplota vzduchu
18 °C
teplota vody
1:20 h
dĺžka letu
Tento text bol preložený automaticky a preto Vas žiadame o pochopenie.
Úvodný popis
8-dňový letecký zájazd.
Ubytovanie
7x v hoteli 3*.
Stravovanie
Polpenzia.
Doprava
Letecká.
Cena zahrňuje
Leteckú dopravu Bratislava - Tirana - Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, 7x ubytovanie v hoteli3* s polpenziou, dopravu v jednotlivé dni pre návštevy miest Tirana, Kruje, Ohrid, Berat, Apollonia a Vlora, Dures,  miestneho sprievodcu a sprievodcu CK.
Cena nezahrňuje
Vstupy, cestovné poistenie.
Povinné doplatky
Servisné poplatky 160 EUR.
Ostatné doplatky
Za 1/1 izbu 148 EUR.
Upozornenie
Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.
Program - 1. deň
Odlet z Bratislavy do Tirany, transfer na ubytovanie, individuálne voľno, večera.
Program - 2. deň
Po raňajkách sa vyberieme objavovať Tiranu s jej bohatou históriou. Pozrieme si centrum mesta, Kavaja street, prejdeme sa novou promenádou, ktorá siaha k talianskemu hlavnému bulváru. Nezabudneme ani na radnicu, sochu Skanderbeg, Ethem Bey mešitu z 18. storočia, vežové hodiny, Národnú knižnicu a budovu Opery či Národné historické múzeum. Z Tirany zamierime do starovekého mestaKruje. Prechádzku začneme smerom k Bazaaru a vychutnáme si architektúru kamenných a drevených obchodíkov. Navštívime Skanderberg múzeum, etnografické múzeum s výstavou tradícií a kultúry obyvateľov Kruje. Návrat na ubytovanie. Večera.
Program - 3. deň
Raňajky. Výlet do mesta Ohrid (UNESCO). Pozrieme si kostol Sv. Sofie s nádhernou byzantskou freskou, kostol Sv. Clementa s ikonou zvestovania. Nevynecháme ani opevnenie Car Samuel, Antické divadlo, Plaosnik s fragmentami byzantských mozaiok a kostol St. Kanoe, postavený na skale pri jazere. Prejdeme sa aj promenádou neďaleko starého mesta s množstvom obchodov a kaviarní. Ohrid je známy aj svojimi perlami. Neďaleko centra mesta je mólo, kde čakajú lode aby vás vzali palubu a spoločne ste preskúmali jazero. Návrat do hotela. Večera.
Program - 4. deň
Raňajky. Dnes nás čaká prehliadka jedného z najkrajších albánskych miest – Berat. Mesto je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Poznáme ho aj ako „mesto tisícich okien“ - ide o nezvyčajné okná vsadené do fasád domov. Prehliadneme si pevnosť týčiacu sa nad mestom, chrámy a mešity ako dôkaz vzájomného nažívania kresťanov a moslimov. Návrat do hotela. Večera.
Program - 5. deň
Po raňajkách sa vyberieme do starovekej Apollonie a navštívime aj mesto Vlora. Apollonia bola založená na začiatku 7. storočia pred Kristom gréckymi kolonistami z Korintu a Korfu. Apollónia je jedným z 30 antických miest zasvätených bohu Apolónovi. Mesto Vlora ležiace v blízkosti miesta stretu Jadranského a Iónskeho mora je bránou Albánskej riviéry. Nachádza sa tu okrem iných i múzeum nezávislosti zobrazujúce históriu ťažkého boja Albáncov za slobodu a nezávislosť. Návrat do hotela. Večera.
Program - 6. deň
Raňajky. Návšteva mesta Durres, najväčšieho albánskeho prístavu a zaujímavej historickej križovatky. Prehliadka mesta: monumentálny amfiteáter pochádzajúci z 2 st. n.l., mestské hradby z dôb Byzantskej ríše, rímske termálne kúpele a Benátska veža. Návrat na ubytovanie. Večera.
Program - 7. deň
Raňajky, individuálne voľno. Možnosť nákupov.
Program - 8. deň
Raňajky, transfer na letisko, odlet z Tirany do Bratislavy.
Doprava
Strava
Typ izby
Hľadáte iný termín?
Upravte dátum vyhľadávania pobytu
Aktuálne máme k dipozícii iba percentuálne hodnotenia, ale môžete pridať Vašu recenziu.

Mrzí nás to, ale momentálne nemáme žiadne textové recenzie :-(

Buďte prvý, kto napíše recenziu pre Albánske poklady s pobytom pri mori ! Nezaberie Vám to viac ako 5 minút a pomôžete ďalším sa správne rozhodnúť pri výbere dovolenky.

Máte otázky ohľadom hotela? Napíšte nám, čo Vás zaujíma.

Otázky a odpovede - Albánske poklady s pobytom pri mori

Zdroj: Dovolenka.sme.sk Aktualizované 28.02.2017 10:02:45
Koľko stojí zájazd do hotela Albánske poklady s pobytom pri mori?
Cena zájazdu je od 774€ za 7-dňovú dovolenku, vrátane všetkých poplatkov. Ceny sa líšia od sezónnosti a dĺžky zájazdu.
Zobraziť detaily o cenách
Zdroj: Dovolenka.sme.sk Aktualizované 21.05.2022 9:30
Aké je počasie v blízkosti hotela?
Momentálne je teplota vzduchu 24°C a teplota vody 18°C. Počas hlavnej sezóny môžu byť teploty rozdielne. Viac informácií o počasí v oblasti nájdete na stránke Počasie v Albánsku.
Zdroj: Dovolenka.sme.sk Aktualizované 21.04.2022 9:30
Ako dlho trvá let na najbližšie letisko pri hoteli?
Let trvá približne 1:20 h.
Zobraziť ďalšie podrobnosti.
Potrebujete poradiť?
Máte otázky ohľadom hotela?
Napíšte nám, čo Vás zaujíma
Požiadavku preveríme a odpíšeme priamo na Váš e-mail v priebehu najbližších dní. V prípade, že potrebujete odpoveď skôr zavolajte na naše telefónne číslo.
+421 948 301 826
Zavolajte nám, poradíme PO - PI 8:30 – 17:30