New York & Jamajka

 • USA
 • New York
počet termínov
počet dní
nocí
doprava
1.deň pobytu

Odlet z Prahy do New Yorku (priamy let)

 

Prílet do New Yorku, individuálny transfer do hotela, voľný program.

 

K dispozícii bude 3* hotel v blízkosti stanice metra 

  
2.-4.deň pobytu

Voľný program v New Yorku

  
5.deň pobytu

Check out z hotela. Individuálny transfer na letisko, odlet do Montego Bay (Jamajka) (priamy let).

 

Prílet do Montego Bay, transfer do hotela, voľný program.

 

Royal Decameron Montego Beach 4*

All-inclusive rezort Royal Decameron Montego Beach sa nachádza na súkromnej pláži. Ponúka vám vonkajší bazén, posilňovňu, wellness centrum a vzdušné izby s krásnym výhľadom.
Každá klimatizovaná izba rezortu Royal Decameron Montego Beach má vlastný balkón alebo terasu. Využívať môžete káblovú TV a trezor. K dispozícii je vám štýlovo zariadená kúpeľňa s vaňou, sprchovacím kútom a sušičom vlasov.
V reštaurácii Passa Passa si vychutnajte pokrmy formou bufetu a v reštaurácii Souk pokrmy medzinárodnej a jamajskej fusion kuchyne. V rezorte navštívte aj plážový bar a gril, nočný klub a bar, ku ktorému môžete priplávať.
Rezort Royal Decameron Montego Beach je vzdialený 1,5 km od centra mesta Montego Bay, v ktorom nájdete množstvo obľúbených obchodov a barov. Na mieste sa nachádza bezplatné parkovisko. Personál rezortu vám zabezpečí výlety do okolia. 

  
5.-11.deň pobytu

Voľný program na Jamajke.

  
12.deň pobytu

Check out z hotela. Transfer na letisko, odlet do Prahy (s 1 prestupom v New Yorku).

Prílet do Prahy na ďalší deň.

  
V cene je zahrnuté
 • Spiatočnú letenku Praha - New York - Montego Bay - Praha

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • 1 ks príručnej batožiny do 8 kg

 • 1 ks batožiny do podpalubia do 20 kg

 • Ubytovanie na 4 noci v 3* hoteli s raňajkami
  v New Yorku
 • Ubytovanie na 7 nocí v hoteli Royal Decameron Montego Beach 4* so službami all inclusive
  na Jamajke
 • Transfer letisko - hotel - letisko na Jamajke

 • Poistenie insolvenstnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Komplexné cestovné poistenie

 • Transfer letisko - hotel - letisko v New Yorku
  možnosť rezervácie privátneho transferu za sumu 99€/osoba
 • Vstupné víza (ESTA) do USA

Podmienky vstupu do USA

Podmienky vstupu a pobytu cudzincov na územie USA upravuje legislatíva USA.

Bezvízový program - Visa Waiver Program - umožňuje cestujúcim z určených krajín cestovať do USA za účelom turistiky alebo služobnej cesty (nie práce) na dobu nepresahujúcu 90 dní bez víz. Pre občanov Slovenskej republiky, ktorí sú držiteľmi biometrických turistických cestovných pasov (všetky pasy vydané po 15.01.2008 sú biometrické) je od 17. novmebra 2008 zrušená vízová povinnosť na cesty do USA za účelom turistiky, návštevy fyzickej osoby, obchodnej návštevy právnickej osoby resp. podnikateľa (doterajší typ amerického víza B1-B2) na 90 dní, ale nie za účelom práce.

Do limitu 90 dní sa započítava aj vycestovanie do Mexika alebo Kanady. Po uplynutí 90 dní povoleného pobytu začína nepovolený pobyt. Porušenie limitu môže mať za následok deportáciu z krajiny a odopretie vstupu do USA v budúcnosti.

V prípade bezvízového povolenia vstupu ESTA osoba môže cestovať do USA, ale o vstupe rozhodne imigračný pracovník na medzinárodnom letisku alebo v prístave. Na počet a trvanie maximálne 90-dňových pobytov nie je žiaden zákonný nárok a reguluje ich uvedený imigračný pracovník na letisku alebo v prístave. Od 8. septembra 2010 vrátane tohto dňa, je ESTA registrácia spoplatnená.  Pri vypĺňaní formulára ESTA sa dostanete priamo k pokynom o platbe. Podrobnosti nájdete na webstránke veľvyslanectva USA v Bratislave (slovak.slovakia.usembassy.gov)
 
Elektronický formulár cestovnej autorizácie ESTA

Aby ste mohli cestovať do USA v rámci bezvízového programu (nie pracovať) musíte najneskôr tri pracovné dni pred cestou lietadlom alebo loďou verejného prepravcu vyplniť elektronický formulár cestovnej autorizácie ESTA (Electronic System for Travel Authorization).

Povolenie cesty formou ESTA platí dva roky alebo do vypršania platnosti cestovného pasu cestujúceho (podľa toho, ktorá situácia nastane skôr) a je platná na opakované cesty do USA (do 90 dní). Pri nasledujúcich cestách (do 90 dní) však musíte aktualizovať údaje o čase, adrese alebo pláne cesty v USA a pod. podľa dátumu vydania prvotného schválenia alebo prideleného čísla, ktoré je potrebné si zapísať.

Povolenie cesty cez elektronický formulár ESTA na maximálne 90 dní nie je možné predĺžiť alebo požiadať o zmenu účelu cesty.

Odpoveď žiadateľ obdrží vo forme:
- schválenia v priebehu niekoľkých minút,
- pozastavenia schválenia – overte si konečné stanovisko do 72 hodín,
- zamietnutia žiadosti – musíte požiadať o vízum na veľvyslanectve USA.

 

Podrobné informácie nájdete na stránke Ministerstva zahraničných vecí: https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/detail/-/asset_publisher/Iw1ppvnScIPx/content/spojene-staty-americke?displayMode=1

 

Podmienky vstupu na Jamajku

Pre občanov SR platí bezvízový styk pre pobyt do 30 dní za účelom turistiky a kultúrnej výmeny.
Predĺženie pobytu
V prípade potreby predĺžiť si pobyt je potrebné obrátiť sa na Imigračný úrad (Immigration Unit of the Passport, Immigration and Citiyenship Agency - PICA) v Kingstone či Montego Bay

Podrobné informácie nájdete na stránke Ministerstva zahraničných vecí: http://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/detail/-/asset_publisher/Iw1ppvnScIPx/content/jamajka?displayMode=1

Informácie k ubytovaniu

Check in je možný od 14:00

Check out je možný do 12:00