Istanbul: Burckin Hotel 4* z Viedne
Upresnite svoje filtrovanie
Istanbul: Burckin Hotel 4* z Viedne
Turecko Turecko
 Istanbul a okolie  Istanbul a okolie

Istanbul: Burckin Hotel 4* z Viedne 

Istanbul: Burckin Hotel 4* z Viedne 

nocí
prvý deň pobytu

Odlet z Viedne s leteckou spoločnosťou Turkish Airlines

 

Po prílet nasleduje transfer do hotela (check in možný od 14:00), ubytovanie. Voľný program. 

 

Burckin Hotel 4*

Burckin Hotel 4* sa teší centrálnej polohe v štvrti Sultanahmet a zo svojej strešnej terasy ponúka výhľad na Modrú mešitu, katedrálu Hagia Sophia a Bospor. Klimatizované izby sú vybavené LCD TV a poskytujú bezplatné Wi-Fi.
Hotel Burckin má elegantne zariadené izby v jemných farbách. Vo všetkých nájdete parketové podlahy, pracovný stôl a minibar. Každá z kúpeľní sa môže pochváliť umývadlom v tvare kvetiny.
Burckin Hotel ponúka reštauráciu, ktorá podáva tradičnú tureckú kuchyňu. Hosťom je k dispozícii aj čajový salónik v tureckom štýle s osmanskými kobercami a striebornými čajovými šálky. Tu si môžete v pokoji prečítať knihu z knižnice.
Recepcia má otvorené 24 hodín denne. Ochotný personál vám poskytne miestne informácie alebo zaistí požičanie auta.
Tento hotel sa nachádza v historickej štvrti, len 500 metrov od Modrej mešity, chrámu Hagia Sofia a veľkého bazáru. Súkromné parkovisko poskytuje hotel zdarma.

  
ďalšie dni pobytu

Voľný program v Istanbule

  
posledný deň pobytu

Check out z hotela do 11:00. Transfer na letisko, odlet do Viedne

  
V cene je zahrnuté
 • Leteckú dopravu Viedeň - Istanbul - Viedeň
  s Turkish Airlines
 • 1 ks príručnej batožiny do 8kg

 • 1 ks batožiny do podpalubia do 30kg

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Transfer letisko - hotel - letisko

 • Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe v hoteli Burckin 4* s raňajkami

 • Poistenie insolvenstnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Miestnu dopravu v Istanbule

 • Sprievodcu
  Klienti si zabezpečujú program individuálne
Vstupné podmienky

Platnosť cestovného dokladu: Pri cestách do Turecka musia mať slovenskí občania vrátane detí platný cestovný doklad – cestovný pas. Cestovným dokladom pri cestách do Turecka je cestovný pas, vstup na občiansky preukaz nie je možný. Odporúčaná platnosť cestovného pasu v zmysle platnej legislatívy musí byť minimálne 6 mesiacov od vstupu na územie Turecka. V opačnom prípade im v zmysle platného zákona vstup na územie Tureckej republiky nebude umožnený. V cestovnom doklade musia mať dostatok voľného miesta na udelenie vstupných a výstupných pečiatok, udeľovaných orgánmi hraničnej a pasovej kontroly (aspoň 2 voľné strany). 

 

Podmienky vstupu a pobytu občanov Slovenskej republiky do Turecka

Pre občanov Slovenskej republiky, držiteľov cestovného pasu SR platí za účelom turistiky bezvízový styk (od 23. augusta 2013). Slovenskí občania pri cestách do Turecka, ktoré nepresiahnu 90 dní pobytu v rámci 180 dní môžu cestovať bez víz.Zrušenie vízovej povinnosti sa vzťahuje na cesty za účelom turistiky. Pre účely zamestnania, štúdia, výskumu, vzdelania je naďalej potrebné zabezpečiť si víza pred vstupom do Tureckej republiky. S účinnosťou od 5. januára 2016 prijíma Veľvyslanectvo Tureckej republiky v Bratislave žiadosti o vízum iba elektronicky (formou on-line visa system), ktorý je dostupný na webovej adrese: www.evisa.gov.tr. Ak pobyt slovenského občana v Turecku presiahne 90 dní, je povinný sa hlásiť na policajnom oddelení podľa miesta pobytu. Pokiaľ tak neurobí bude mu pri odchode z krajiny udelená pokuta. Pobyt slovenských občanov v Turecku nad 90 dní sa musí riešiť udelením povolenia na pobyt. Žiadosti sa podávajú na Veľvyslanectve Turecka v Bratislave na Holubyho ulici. Podrobnejšie informácie o podmienkach vstupu a pobytu občanov SR do Turecka sú uvedené na stránke Veľvyslanectva Turecka v Bratislave.

Podrobné info nájdete na stránke MZV SR