Covid-19 v Spojených arabských emirátoch: Vstup alebo návrat s obmedzeniami
Dubaj: ibis Al Barsha 3* z Krakova (slovenský delegát)
Upresnite svoje filtrovanie
Dubaj: ibis Al Barsha 3* z Krakova (slovenský delegát)
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty
 Dubaj  Dubaj

Dubaj: ibis Al Barsha 3* z Krakova (slovenský delegát) 

Dubaj: ibis Al Barsha 3* z Krakova (slovenský delegát) 

nocí
1. deň

Odlet z Krakova do Dubaja.

 

Predpokladané letové časy 

Krakov - Dubaj - 23:30 - 07:10

  
2. deň

Po prílete do Dubaja transfer do hotela Ibis Al Barsha 3*, ubytovanie, voľný program.

 

ibis Al Barsha 3*

Hotel Ibis Al Barsha sa nachádza na bulvári Sheikh Zayed Road a ponúka priestranné odhlučnené izby. K dispozícii máte tiež reštauráciu, kaviareň, 2 bary a bezplatné hotelové parkovisko.
Všetky klimatizované izby majú kobercové podlahy, sú vybavené nástennou satelitnou TV s plochou obrazovkou a bezplatným Wi-Fi pripojením na internet. V každej jednotke máte tiež k dispozícii pracovný stôl, vlastnú kúpeľňu so sušičom vlasov a bezplatnú minerálnu vodu.
Počas pobytu v hoteli Ibis Al Barsha si môžete vychutnať jedlá medzinárodnej kuchyne v reštaurácii a širokú ponuku nápojov v 2 hotelových baroch. Hotelová kaviareň zasa ponúka rôzne druhy kávy a čaju.
Hotel Ibis sa nachádza necelých 500 metrov od nemocnice Al Zahra a iba niekoľko minút od stanice metra Sharaf DG. Medzinárodné letisko v Dubaji a bezcolná zóna Jebel Ali sú vzdialené približne 25 km, zatiaľ čo vzdialenosť do nákupného centra Mall of the Emirates je asi 2 km. 
Al Barsha je skvelou voľbou pre hostí, ktorí sa zaujímajú o nákupy, nákupy oblečenia a luxusné značkové obchody.

  
3.-7. deň

Voľný program v Dubaji.

Spojené arabské emiráty majú niekoľko unikátov, ktoré sú u turistov veľmi obľúbené. Dominantu Dubaja, najvyššiu budovu sveta, Burj Khalifa môžete obdivovať nielen z ulíc. Urobte si výlet na vyhliadkovú plošinu a pokochajte sa panoramatickým výhľadom. V emiráte Abu Dhabi si môžete obzrieť monumentálnu Veľkú Mešitu Zayed Sheikh. Jej krása je ospevovaná v celom svete. Výzdoba je bohatá na zlaté detaily, mozaiky, mramorové a sklárske ozdoby gigantických rozmerov. Veľké archeologické nálezisko a najstaršiu mešitu v celých Emirátoch. Al-Bidyah môžete vidieť v emiráte Fujairah. K typickým dovolenkovým zážitkom z Arabských emirátov je aj povestné púštne safari. Môžete si vybrať pešiu exkurziu, ťaví pochod alebo motorizované karavány.

                    

  
8.deň

Check out z hotela, transfer na letisko, odlet do Krakova.

 

Predpokladané letové časy 

Dubaj - Krakov - 18:30 - 22:30

  
V cene je zahrnuté
 • Spiatočná letenka Krakov - Dubaj - Krakov

 • 1 ks príručnej batožiny do 7kg

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Transfer letisko - hotel - letisko

 • Ubytovanie na 6 nocí v hoteli ibis Al Barsha 3* v izbe typu Standard

 • Raňajky formou bufetu

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Turistická taxa
  10AED/izba/coc. Taxa je splatná priamo na recepcii hotela.
 • Batožinu do podpalubia
  možnosť doplatku batožiny za 85€/osoba za 20 kg batožinu. Klienti si môžu rezervovať ľubovoľný počet batožín.
Podmienky vstupu

Na základe Dohody medzi Európskou úniou a Spojenými arabskými emirátmi o zrušení vízovej povinnosti pre krátkodobé pobyty sa môžu držitelia cestovných, diplomatických i služobných pasov SR od 7. mája 2015 zdržiavať na území Spojených arabských emirátov po dobu najviac 90 dní počas akéhokoľvek obdobia 180 dní. Dohoda sa nevzťahuje na osoby cestujúce za účelom zárobkového pobytu. Za prekročenie povolenej dĺžky pobytu je vysoká finančná pokuta vo výške viac než 1.000 €. Imigračné úrady Spojených arabských emirátov dĺžku pobytu v krajine pozorne sledujú, Veľvyslanectvo SR odporúča slovenským občanom krajinu opustiť v predstihu, nie v deň expirácie povolenej dĺžky pobytu. Pobyt “turistického” charakteru sa v SAE nedá predĺžiť inak než získaním rezidenčného štatútu.

Platnosť cestovného dokladu musí byť minimálne šesť (6) mesiacov, v opačnom prípade držiteľa do krajiny spravidla neprepravia ani aerolínie.

Ako kdekoľvek inde vo svete, absencia vízovej povinnosti či platné vízum automaticky nezaručujú vstup do krajiny. Občania EÚ zaznamenávajú ťažkosti s irackými, izraelskými, jemenskými či tureckými pečiatkami v cestovnom doklade.

Viac informácií je možné získať na zastupiteľskom úrade Spojených arabských emirátov vo Viedni.

 

Viac informácií získate na stránke Ministerstva zahraničných vecí SR - TU

Dôležité informácie

Check in do hotelov je možný po 15:00.

Check out z hotelov je možný do 12:00.

COVID-19 Garancia