Covid-19 v Spojených arabských emirátoch: Vstup alebo návrat s obmedzeniami
Dubaj: Media Rotana 5* - letenky v biznis triede
Upresnite svoje filtrovanie
Dubaj: Media Rotana 5* - letenky v biznis triede
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty
 Dubaj  Dubaj

Dubaj: Media Rotana 5* - letenky v biznis triede 

Dubaj: Media Rotana 5* - letenky v biznis triede 

nocí
1.deň

Odlet z Bratislavy do Dubaja s s Flydubai.

 

Predpokladané letové časy 
Bratislava - Dubaj - 14:05 - 21:45
 

Po prílete do Dubaja nasleduje privátny transfer do hotela, check in a voľný program.

 

Media Rotana 5*

Tento luxusný 5-hviezdičkový hotel sa nachádza v blízkosti štvrte Dubai Media City a informačno-technologického parku Dubai Internet City. Ponúka 5 stravovacích zariadení a barov, vyhrievaný vonkajší bazén a masážne miestnosti. Hotel poskytuje bezplatnú kyvadlovú dopravu do nákupného centra Mall of Emirates, na pláž Jemeirah a do nákupného centra Outlet Village.
V izbách a verejných priestoroch je dostupné bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Všetky elegantné izby sú zariadené písacím stolom, LCD TV, bezplatným príslušenstvom na prípravu kávy/čaju a minibarom. V priestrannej kúpeľni je k dispozícii veľký sprchovací kút a vaňa.
Reštaurácia Prego’s ponúka útulné prostredie s otvorenou kuchyňou. V reštaurácii Channels sa pokrmy pripravujú priamo pred vašimi očami a konajú sa tu aj tematické večery. V hotelovom fitnescentre sú k dispozícii kardio a posilňovacie stroje, lekcie fitness a sauna. Mladší hostia sa môžu zabaviť v detskom klube.

  
2.-7.deň

Ďalšie dni - voľný program v Dubaji.

Spojené arabské emiráty majú niekoľko unikátov, ktoré sú u turistov veľmi obľúbené. Dominantu Dubaja, najvyššiu budovu sveta, Burj Khalifa môžete obdivovať nielen z ulíc. Urobte si výlet na vyhliadkovú plošinu a pokochajte sa panoramatickým výhľadom. V emiráte Abu Dhabi si môžete obzrieť monumentálnu Veľkú Mešitu Zayed Sheikh. Jej krása je ospevovaná v celom svete. Výzdoba je bohatá na zlaté detaily, mozaiky, mramorové a sklárske ozdoby gigantických rozmerov. Veľké archeologické nálezisko a najstaršiu mešitu v celých Emirátoch. Al-Bidyah môžete vidieť v emiráte Fujairah. K typickým dovolenkovým zážitkom z Arabských emirátov je aj povestné púštne safari. Môžete si vybrať pešiu exkurziu, ťaví pochod alebo motorizované karavány.

                    

  
8.deň

Check out z hotela, transfer na letisko, odlet do Bratislavy.

 

Predpokladané letové časy 

Dubaj - Bratislava - 09:00 - 13:15

  
V cene je zahrnuté
 • Spiatočná letenka Bratislava - Dubaj - Bratislava
  s FlyDubai v business class triede
 • 1 ks príručnej batožiny do 14 kg a 1 ks batožiny do podpalubia od 40kg
  v cene letenky je zahrnuté občerstvenie na palube, zábavný elektronický systém, pohodlné sedačky, prioritný check in a vstup do business salónika na letiskách
 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Privátny transfer letisko - hotel - letisko

 • Ubytovanie na 7 nocí v hoteli Media Rotana 5* v izbe typu Standard

 • Raňajky formou bufetu

 • Poistenie insolventnosti CK

 • Slovensky hovoriaceho delegáta
  infoschôdzka na recepcii hotela
V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Turistická taxa
  15AED/izba/noc. Taxa je splatná priamo na recepcii hotela.
Podmienky vstupu

Na základe Dohody medzi Európskou úniou a Spojenými arabskými emirátmi o zrušení vízovej povinnosti pre krátkodobé pobyty sa môžu držitelia cestovných, diplomatických i služobných pasov SR od 7. mája 2015 zdržiavať na území Spojených arabských emirátov po dobu najviac 90 dní počas akéhokoľvek obdobia 180 dní. Dohoda sa nevzťahuje na osoby cestujúce za účelom zárobkového pobytu. Za prekročenie povolenej dĺžky pobytu je vysoká finančná pokuta vo výške viac než 1.000 €. Imigračné úrady Spojených arabských emirátov dĺžku pobytu v krajine pozorne sledujú, Veľvyslanectvo SR odporúča slovenským občanom krajinu opustiť v predstihu, nie v deň expirácie povolenej dĺžky pobytu. Pobyt “turistického” charakteru sa v SAE nedá predĺžiť inak než získaním rezidenčného štatútu.

Platnosť cestovného dokladu musí byť minimálne šesť (6) mesiacov, v opačnom prípade držiteľa do krajiny spravidla neprepravia ani aerolínie.

Ako kdekoľvek inde vo svete, absencia vízovej povinnosti či platné vízum automaticky nezaručujú vstup do krajiny. Občania EÚ zaznamenávajú ťažkosti s irackými, izraelskými, jemenskými či tureckými pečiatkami v cestovnom doklade.

Viac informácií je možné získať na zastupiteľskom úrade Spojených arabských emirátov vo Viedni.

 

Viac informácií získate na stránke Ministerstva zahraničných vecí SR - TU

Dôležité informácie

Check in do hotelov je možný po 15:00.

Check out z hotelov je možný do 12:00.

COVID-19 Garancia