Deluxe Dubaj & Ras al Khaimah: Poznávanie a relax
Upresnite svoje filtrovanie
Deluxe Dubaj & Ras al Khaimah: Poznávanie a relax
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty
 Dubaj  Dubaj

Deluxe Dubaj & Ras al Khaimah: Poznávanie a relax 

Deluxe Dubaj & Ras al Khaimah: Poznávanie a relax 

nocí
prvý deň

Odlet do Dubaja.

 

Predpokladané letové časy 
Bratislava - Dubaj - 13:30 - 22:15
 

Po prílete do Dubaja transfer do hotela Media Rotana 5*, ubytovanie, voľný program.

 

Media Rotana 5*

Tento luxusný 5-hviezdičkový hotel sa nachádza v blízkosti štvrte Dubai Media City a informačno-technologického parku Dubai Internet City. Ponúka 5 stravovacích zariadení a barov, vyhrievaný vonkajší bazén a masážne miestnosti. Hotel poskytuje bezplatnú kyvadlovú dopravu do nákupného centra Mall of Emirates, na pláž Jemeirah a do nákupného centra Outlet Village.
V izbách a verejných priestoroch je dostupné bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Všetky elegantné izby sú zariadené písacím stolom, LCD TV, bezplatným príslušenstvom na prípravu kávy/čaju a minibarom. V priestrannej kúpeľni je k dispozícii veľký sprchovací kút a vaňa.
Reštaurácia Prego’s ponúka útulné prostredie s otvorenou kuchyňou. V reštaurácii Channels sa pokrmy pripravujú priamo pred vašimi očami a konajú sa tu aj tematické večery. V hotelovom fitnescentre sú k dispozícii kardio a posilňovacie stroje, lekcie fitness a sauna. Mladší hostia sa môžu zabaviť v detskom klube.

  
druhý a tretí deň

Voľný program v Dubaji.

Spojené arabské emiráty majú niekoľko unikátov, ktoré sú u turistov veľmi obľúbené. Dominantu Dubaja, najvyššiu budovu sveta, Burj Khalifa môžete obdivovať nielen z ulíc. Urobte si výlet na vyhliadkovú plošinu a pokochajte sa panoramatickým výhľadom. V emiráte Abu Dhabi si môžete obzrieť monumentálnu Veľkú Mešitu Zayed Sheikh. Jej krása je ospevovaná v celom svete. Výzdoba je bohatá na zlaté detaily, mozaiky, mramorové a sklárske ozdoby gigantických rozmerov. Veľké archeologické nálezisko a najstaršiu mešitu v celých Emirátoch. Al-Bidyah môžete vidieť v emiráte Fujairah. K typickým dovolenkovým zážitkom z Arabských emirátov je aj povestné púštne safari. Môžete si vybrať pešiu exkurziu, ťaví pochod alebo motorizované karavány.

                    

  
štvrtý deň

Check out z hotela, transfer do Ras al Khaimah

 

Rixos Bab al Bahr 5*

Hotel: Tento 5* all inclusive rezort sa nachádza v meste Ras al Khaimah a ponúka vám denný zábavný program a neobmedzenú konzumáciu jedál a nápojov. Rezort je situovaný na pekných plážach umelo vytvoreného ostrova Al Marjan.
Izby: Všetky izby a suity majú TV s plochou obrazovkou, minibar, Wi-Fi pripojenie, telefón, fén a rýchlovarnú kanvicu.
Súčasťou rezortu Rixos Bab Al Bahar je 1 bufetová reštaurácia s jedlami medzinárodnej kuchyne, 6 reštaurácií a la carte, 6 barov a salónikov, ako aj 1 nočný klub. Využiť môžete aj izbovú službu.
Zaplávať si tu môžete vo vonkajšom bazéne alebo sa môžete opaľovať na hotelovej pláži. K dispozícii je vám tu aj plne vybavené fitnescentrum. Rezort sa pýši aj kúpeľmi, detským klubom a klubom pre mládež.
Centrum mesta Rás al-Chajmá je vzdialené 25 minút jazdy autom od hotela Rixos Bab Al Bahr. Rezort Rixos Bab al Bahr je vzdialený 60 minút jazdy od medzinárodného letiska v Dubaji. Na mieste môžete využívať bezplatné súkromné parkovisko. 
Wellness v cene: 2 vnútorné bazény (oddelená časť pre mužov a ženy), sauna
All inclusive zahŕňa: raňajky, obedy a večere formou bufetu, miestne nealkoholické nápoje, miestne a importné alkoholické nápoje.

  
ďalšie dni

Voľný program v Ras al Khaimah

  
posledný deň

Check out z hotela, transfer na letisko, odlet do Bratislavy.

 

Predpokladané letové časy 

Dubaj - Bratislava - 09:10 - 12:40

  
V cene je zahrnuté
 • Spiatočná letenka Bratislava - Dubaj - Bratislava

 • 1 ks príručnej batožiny a 1 ks batožiny do podpalubia (20kg)

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Transfer letisko - hotel v Dubaji - hotel v Ras al Khaimah - letisko

 • Ubytovanie na 3 nocí v dvojlôžkovej izbe v hoteli Media Rotana 5* s raňajkami
  v Dubaji
 • Ubytovanie na 4 alebo 7 nocí v dvojlôžkovej izbe v hoteli Rixos Bab Al Bahr 5* s all inclusive
  v Ras al Khaimah
 • Slovensky hovoriaceho delegáta

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

Vstupné podmienky

Na základe Dohody medzi Európskou úniou a Spojenými arabskými emirátmi o zrušení vízovej povinnosti pre krátkodobé pobyty sa môžu držitelia cestovných, diplomatických i služobných pasov SR od 7. mája 2015 zdržiavať na území Spojených arabských emirátov po dobu najviac 90 dní počas akéhokoľvek obdobia 180 dní. Dohoda sa nevzťahuje na osoby cestujúce za účelom zárobkového pobytu. Za prekročenie povolenej dĺžky pobytu je vysoká finančná pokuta vo výške viac než 1.000 €. Imigračné úrady Spojených arabských emirátov dĺžku pobytu v krajine pozorne sledujú, Veľvyslanectvo SR odporúča slovenským občanom krajinu opustiť v predstihu, nie v deň expirácie povolenej dĺžky pobytu. Pobyt “turistického” charakteru sa v SAE nedá predĺžiť inak než získaním rezidenčného štatútu.

Platnosť cestovného dokladu musí byť minimálne šesť (6) mesiacov, v opačnom prípade držiteľa do krajiny spravidla neprepravia ani aerolínie.

Ako kdekoľvek inde vo svete, absencia vízovej povinnosti či platné vízum automaticky nezaručujú vstup do krajiny. Občania EÚ zaznamenávajú ťažkosti s irackými, izraelskými, jemenskými či tureckými pečiatkami v cestovnom doklade.

Viac informácií je možné získať na zastupiteľskom úrade Spojených arabských emirátov vo Viedni.

 

Viac informácií získate na stránke Ministerstva zahraničných vecí SR - TU

Dôležité informácie

Check in do hotelov je možný po 15:00.

Check out z hotelov je možný do 12:00.