Covid-19 v Spojených arabských emirátoch: Vstup alebo návrat s obmedzeniami
Veľkonočný Dubaj: First Central Suites 4* (slovenský delegát)
Upresnite svoje filtrovanie
Veľkonočný Dubaj: First Central Suites 4* (slovenský delegát)
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty
 Dubaj  Dubaj

Veľkonočný Dubaj: First Central Suites 4* (slovenský delegát) 

Veľkonočný Dubaj: First Central Suites 4* (slovenský delegát) 

nocí
1. deň

Odlet do Dubaja. Predpokladané letové časy 
Bratislava - Dubaj - 13:30 - 22:15
 

Po prílete do Dubaja transfer do hotela First Central Suites 4*, ubytovanie, voľný program.

 

First Central Suites 4*

Hotel First Central Suites ponúka 524 útulných a moderne zariadených suít, ktoré sú zárukou príjemného a komfortného pobytu. V hoteli nájdete celý rad rekreačných a biznis zariadení vrátane malého biznis centra, služby organizácie výletov, pokojného strešného bazéna, dobre vybavenej posilňovne a rekreačných zariadení.
V reštaurácii s kaviarňou Ciao sa podávajú výborné jedlá kontinentálnej kuchyne, ktoré uspokoja všetky vaše chute. Pokrmy si môžete v rámci izbovej služby nechať priniesť aj na izbu. V kaviarni Lavazza Café situovanej vo vstupnej hale si môžete posedieť pri voňavej káve.
Hotel situovaný v komerčnej a obchodnej štvrti Barsha Heights (TECOM) sa pýši strategickou polohou neďaleko bulváru Sheikh Zayed Road, len pár minút od stanice metra Dubai Internet City a pár minút jazdy od najznámejších obchodných a rekreačných atrakcií mesta, medzi ktoré patrí budova Burdž Chalífa, biznis centrum Dubai Media City, nákupné centrum Mall of Emirates, pláž JBR, štvrť Dubai Marina a golfové kluby Montgomerie a Emirates.

  
2.-7. deň

Voľný program v Dubaji.

Spojené arabské emiráty majú niekoľko unikátov, ktoré sú u turistov veľmi obľúbené. Dominantu Dubaja, najvyššiu budovu sveta, Burj Khalifa môžete obdivovať nielen z ulíc. Urobte si výlet na vyhliadkovú plošinu a pokochajte sa panoramatickým výhľadom. V emiráte Abu Dhabi si môžete obzrieť monumentálnu Veľkú Mešitu Zayed Sheikh. Jej krása je ospevovaná v celom svete. Výzdoba je bohatá na zlaté detaily, mozaiky, mramorové a sklárske ozdoby gigantických rozmerov. Veľké archeologické nálezisko a najstaršiu mešitu v celých Emirátoch. Al-Bidyah môžete vidieť v emiráte Fujairah. K typickým dovolenkovým zážitkom z Arabských emirátov je aj povestné púštne safari. Môžete si vybrať pešiu exkurziu, ťaví pochod alebo motorizované karavány.

                    

  
8.deň

Check out z hotela, transfer na letisko, odlet do Bratislavy.

 

Predpokladané letové časy 

Dubaj - Bratislava - 09:10 - 12:40

  
V cene je zahrnuté
 • Spiatočná letenka Bratislava - Dubaj - Bratislava

 • 1 ks príručnej batožiny a 1 ks batožiny do podpalubia (20kg)

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Transfer letisko - hotel - letisko

 • Ubytovanie na 7 nocí v hoteli First Central Suites 4* v izbe typu Studio

 • Raňajky formou bufetu

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Vstupné víza
  Bližšie info v časti Dôležité informácie.
Víza Dubaj

Na základe Dohody medzi Európskou úniou a Spojenými arabskými emirátmi o zrušení vízovej povinnosti pre krátkodobé pobyty sa môžu držitelia cestovných, diplomatických i služobných pasov SR od 7. mája 2015 zdržiavať na území Spojených arabských emirátov po dobu najviac 90 dní počas akéhokoľvek obdobia 180 dní. Dohoda sa nevzťahuje na osoby cestujúce za účelom zárobkového pobytu. Za prekročenie povolenej dĺžky pobytu je vysoká finančná pokuta vo výške viac než 1.000 €. Imigračné úrady Spojených arabských emirátov dĺžku pobytu v krajine pozorne sledujú, Veľvyslanectvo SR odporúča slovenským občanom krajinu opustiť v predstihu, nie v deň expirácie povolenej dĺžky pobytu. Pobyt “turistického” charakteru sa v SAE nedá predĺžiť inak než získaním rezidenčného štatútu.

Platnosť cestovného dokladu musí byť minimálne šesť (6) mesiacov, v opačnom prípade držiteľa do krajiny spravidla neprepravia ani aerolínie.

Ako kdekoľvek inde vo svete, absencia vízovej povinnosti či platné vízum automaticky nezaručujú vstup do krajiny. Občania EÚ zaznamenávajú ťažkosti s irackými, izraelskými, jemenskými či tureckými pečiatkami v cestovnom doklade.

Viac informácií je možné získať na zastupiteľskom úrade Spojených arabských emirátov vo Viedni.

 

Viac informácií získate na stránke Ministerstva zahraničných vecí SR - TU

Dôležité informácie

Check in do hotelov je možný po 15:00.

Check out z hotelov je možný do 12:00.

COVID-19 Garancia