Covid-19 v Spojených arabských emirátoch: Vstup alebo návrat s obmedzeniami
Dubaj: Citymax Bur Dubai 3* z Prahy (slovenský delegát)
Upresnite svoje filtrovanie
Dubaj: Citymax Bur Dubai 3* z Prahy (slovenský delegát)
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty
 Dubaj  Dubaj

Dubaj: Citymax Bur Dubai 3* z Prahy (slovenský delegát) 

Dubaj: Citymax Bur Dubai 3* z Prahy (slovenský delegát) 

nocí
prvý deň pobytu

Odlet do Dubaja z Prahy.

 

Predpokladané letové časy 
Praha - Dubaj - 10:20 - 18:30
 

Po prílete do Dubaja transfer do hotela Citymax Bur Dubai 3*, ubytovanie, voľný program.

 

Citymax Bur Dubai 3*

Hotel Citymax sídli v historickej dubajskej štvrti Bur, necelý 1 km od zátoky Dubai Creek. Ponúka vám ubytovanie v moderne zariadených ubytovacích jednotkách. Súčasťou hotelového komplexu je strešný bazén, dobre vybavená posilňovňa a bezplatné súkromné parkovisko. V celom hoteli môžete využívať bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.
Všetky izby v hoteli Citymax Bur Dubai sú zariadené dizajnovým nábytkom a luxusnými hrubými matrac. Každá je vybavená TV s plochou obrazovkou a rýchlovarnou kanvicou. Izby ponúkajú súkromné kúpeľne s vaňou a sušičom vlasov.
Navštívte niektorú z reštaurácií, ktoré podávajú indické, čínske a thajské špeciality, a v čase raňajok, obeda i večere si vyberte jedlá formou bufetu alebo a la carte. K dispozícii máte aj izbovú službu a kaviareň s nepretržitou prevádzkou, v ktorej si môžete objednať nápoje a občerstvenie.
Z hotela Citymax Bur Dubai sa ľahko dostanete na rušné trhoviská a tradičné bazáre souq. Nákupné centrum Burjuman Mall je od hotela vzdialené 10 minút chôdze a dubajské Svetové obchodné centrum sa nachádza vo vzdialenosti 3 km. 

  
ďalšie dni pobytu

Voľný program v Dubaji.

Spojené arabské emiráty majú niekoľko unikátov, ktoré sú u turistov veľmi obľúbené. Dominantu Dubaja, najvyššiu budovu sveta, Burj Khalifa môžete obdivovať nielen z ulíc. Urobte si výlet na vyhliadkovú plošinu a pokochajte sa panoramatickým výhľadom. V emiráte Abu Dhabi si môžete obzrieť monumentálnu Veľkú Mešitu Zayed Sheikh. Jej krása je ospevovaná v celom svete. Výzdoba je bohatá na zlaté detaily, mozaiky, mramorové a sklárske ozdoby gigantických rozmerov. Veľké archeologické nálezisko a najstaršiu mešitu v celých Emirátoch. Al-Bidyah môžete vidieť v emiráte Fujairah. K typickým dovolenkovým zážitkom z Arabských emirátov je aj povestné púštne safari. Môžete si vybrať pešiu exkurziu, ťaví pochod alebo motorizované karavány.

                    

  
posledný deň pobytu

Check out z hotela, transfer na letisko, odlet do Prahy.

 

Predpokladané letové časy 

Dubaj - Praha - 19:30 - 00:20 (prílet na ďalší deň)

  
V cene je zahrnuté
 • Spiatočná letenka Praha - Dubaj - Praha

 • 1 ks príručnej batožiny a 1 ks batožiny do podpalubia (15kg)

 • Všetky letiskové a palivové poplatky

 • Transfer letisko - hotel - letisko

 • Ubytovanie v hoteli Citymax Bur Dubai 3* v izbe typu Standard

 • Raňajky formou bufetu

 • Poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté
 • Cestovné poistenie

 • Turistická taxa
  10AED/izba/coc. Taxa je splatná priamo na recepcii hotela.
Podmienky vstupu

Na základe Dohody medzi Európskou úniou a Spojenými arabskými emirátmi o zrušení vízovej povinnosti pre krátkodobé pobyty sa môžu držitelia cestovných, diplomatických i služobných pasov SR od 7. mája 2015 zdržiavať na území Spojených arabských emirátov po dobu najviac 90 dní počas akéhokoľvek obdobia 180 dní. Dohoda sa nevzťahuje na osoby cestujúce za účelom zárobkového pobytu. Za prekročenie povolenej dĺžky pobytu je vysoká finančná pokuta vo výške viac než 1.000 €. Imigračné úrady Spojených arabských emirátov dĺžku pobytu v krajine pozorne sledujú, Veľvyslanectvo SR odporúča slovenským občanom krajinu opustiť v predstihu, nie v deň expirácie povolenej dĺžky pobytu. Pobyt “turistického” charakteru sa v SAE nedá predĺžiť inak než získaním rezidenčného štatútu.

Platnosť cestovného dokladu musí byť minimálne šesť (6) mesiacov, v opačnom prípade držiteľa do krajiny spravidla neprepravia ani aerolínie.

Ako kdekoľvek inde vo svete, absencia vízovej povinnosti či platné vízum automaticky nezaručujú vstup do krajiny. Občania EÚ zaznamenávajú ťažkosti s irackými, izraelskými, jemenskými či tureckými pečiatkami v cestovnom doklade.

Viac informácií je možné získať na zastupiteľskom úrade Spojených arabských emirátov vo Viedni.

 

Viac informácií získate na stránke Ministerstva zahraničných vecí SR - TU

Dôležité informácie

Check in do hotelov je možný po 15:00.

Check out z hotelov je možný do 12:00.

COVID-19 Garancia