dovolenka.sme.sk Last minute na email
sme.sk
Po.-Pi. 8:00-19:00, So. 9:00-14:00 02 / 59 233 255
Turecko, Kemer

Dovolenka Turecko (677)

Turecko patrí medzi 10 celosvetovo najpopulárnejších turistických destinácií a táto čarovná krajina má naozaj čo ponúknuť. V roku 2011 navštívilo Turecko viac ako 31,5 milióna zahraničných turistov.

Mnohí cestovatelia označujú Turecko za živý skanzen, vďaka množstvu historických a kultúrnych pamiatok. Je to krajina spájajúca Európsku a Ázijskú civilizáciu, s bohatým kultúrnym a náboženským dedičstvom, originálnou kulinárskou kuchyňou a pestrou krajinou s rôznorodými klimatickými podmienkami.

Turecko zahŕňa sedem geografických oblastí s rôznym podnebím a ponúka množstvo rôznych prírodných krás ako hory, pláne, jaskyne či more s plážami. V severnej časti panuje oceánske podnebie a táto oblasť je výbornou zimnou destináciou na dovolenky a zájazdy s cieľom lyžovania. Ponúka tiež množstvo kultúrnych zážitkov a spoznávanie kultúrneho dedičstva. Kontinentálne podnebie panuje vo vnútrozemských oblastiach a je známe prejavom „štyri ročné obdobia v jednom dni“. Južné Turecko je ovplyvňované stredomorským podnebím s horúcimi letami a miernymi zimami. V tejto oblasti sa nachádzajú obľúbené plážové destinácie pozdĺž pobreží Egejského a Stredozemného mora, ktoré sú vyhľadávanými destináciami pre dovolenky na pláži.

Hoci je Turecko známe aj prírodnými krásami a vzácnymi historickými pamiatkami, je častou destináciou práve na dovolenku pri mori. Ležia tu jedny z najkrajších nedotknutých pláží Európy, často v nepatrnej vzdialenosti od sviežich zelených lesov! V Turecku je celkovo viac ako 8tisíc km pobrežia s viac ako 380 špičkovými plážami vysokých štandardov. Hlavnou sezónou pre dovolenku na pláži spojenú s kúpaním v mori je obdobie apríl – október pre najjužnejšie oblasti Egejského mora a pobrežia Stredozemného mora, a jún – september pre severné časti Egejského pobrežia.

Väčšina dovolenkových stredísk na pláži je situovaná v oblasti tzv. Tureckej riviéry – pozdĺž juhozápadného a južného pobrežia, najmä v okolí mesta Antalya, ktoré je považované za hlavné mesto turistického ruchu. Turecká riviéra je často označovaná aj ako Tyrkysové pobrežie alebo Modrá lagúna, pretože v tejto oblasti možno vidieť jedinečnú a pôsobivú kombináciu tmavo modrej a jasno zelenej farby mora. K hlavným letoviskám sa radia Kemer, Antalya, Belek, Side a Alanya. Pobrežie Egejského mora je známe ako tvz. Egejská riviéra.

Prosím zvoľte požadovanú minimálnu kategóriu hotela:

Vyberte si dlžku pobytu

Vyberte preferovaný spôsob dopravy


Rozšírené vyhľadávanie
Anilgan Hotel

Anilgan Hotel


Turecko, Alanya, Alanya
Celkové hodnotenie: 70% (Počet recenzií: 2)
Viac informácií o hoteli
Arabella Hotel

Arabella Hotel


Turecko, Alanya, Alanya
Celkové hodnotenie: 37% (Počet recenzií: 2)
Viac informácií o hoteli
Aurum Spa & Beach Resort

Aurum Spa & Beach Resort


Turecko, Turecká riviéra - Antalya, Belek, Side, Alanya, Kemer, Didim
Viac informácií o hoteli
Bel Conti

Bel Conti


Turecko, Turecká riviéra - Antalya, Belek, Side, Alanya, Kemer, Belek
Viac informácií o hoteli
Club Fontana Life

Club Fontana Life


Turecko, Turecká riviéra - Antalya, Belek, Side, Alanya, Kemer, Kemer
Viac informácií o hoteli
Crystal Paraiso Verde Resort

Crystal Paraiso Verde Resort


Turecko, Belek, Belek
Celkové hodnotenie: 96% (Počet recenzií: 2)
Viac informácií o hoteli