dovolenka.sme.sk Last minute na email

Zadajte Váš email a nechajte si zasielať najnovšie last minute ponuky. Zasielanie ponúk budete môcť kedykoľvek zrušiť.

sme.sk
Po.-Pi. 9:00-18:00, So.9:00-13:00 02 / 59 233 255

Dovolenka Cyprus (189)

Cyprus je tretím najväčším ostrovom Európy a je situovaný vo východnej časti Stredozemného mora na severe susediaci s Tureckom. Priezračné more, slnečná obloha, kúpanie, vynikajúca kuchyňa, jedinečná história a kultúra či priateľskí obyvatelia. Cyprus neprestáva byť veľkým lákadlom a cieľom pre množstvo zahraničných turistov.

Pred rokom 1970 to bola len malá rybárska dedinka, ktorá v priebehu nasledujúcich 20 rokov vyrástla v najobľúbenejšie prímorské letovisko na Cypre. Zaslúžila sa o to hlavne povestná pláž Nissi, jedna z najkrajších pláží na celom ostrove. Na východe Aiya Napy nájdete najväčšie a najzaujímavejšie skalné útvary a jaskyne na Cypre. Aiya Napa saúplne prispôsobila nájazdu turistov z mnohých krajín, nie je tu teda núdza o reštaurácie, diskotéky, typické taverny s výbornou miestnou kuchyňou, supermarkety či iné obchody so zaujímavým tovarom pre turistov. Aiya Napa má i malebné staré centrum, ktorému dominuje rovnomenný kláštor Aiya Napa. V Aiya Nape je tiež každý deň otvorené delfi nárium, kde vám svoje vystúpenie predstavia priateľské a inteligentné delfíny. Na okraji letoviska je obrovský vodný park, v ktorom najmä deti ocenia množstvo vodných atrakcií.

Protaras
Čarovné letovisko Protaras, ležiace asi 6 km od Aiya Napy, vo východnej časti oblasti Paralimini, je rozložené na úzkom pruhu prímorskej roviny, pre ktorú sú charakteristické tisíce veterných mlynov, ovocné záhradya množstvo rybníkov, odkiaľ k vám zvlášť v noci môžu doľahnúť žabie serenády. Centrom Protarasu je malý ostrovček, pokrstený ako Fig Tree Bay. Pobrežie Protaras tvoria malé ostrovčeky a izolované útesy, morské jaskyne a romantické piesočné pláže. Tu si celkom iste nájdete skryté miestečko, ak budete túžiť po romanticky strávenom popoludní vo dvojici a to aj napriek tomu, že v lete je Protaras doslova nabitý turistami. Pre turistov je tu všetko, čo k prímorskému letovisku patrí - reštaurácie, bary, obchody a tiež pravidelné autobusové spojenie do Aiya Napy a Larnacy.

Larnaca
Historickým predchodcom Larnacy bolo Kitium, antické kráľovstvo Cypru, založené Féničanmi v 9.storočí pred Kristom. S názvom Larnaca sa po prvýkrát stretávame až v 15.storočí. V nasledujúcich storočiach obchodná moc prístavu Larnaca slabla, pretože silnejšími sa stávali prístavy Famagusta a Limassol. Veľký rozvoj zaznamenala po roku 1974, kedy sa tu vybudovalo medzinárodné letisko a takisto vzrástol význam larnackého prístavu po strate Famagusty. Veľké investície boli venované na rozvoj turizmu, hotely začali pribúdať ako na južnej, tak na severnej strane larnackého pobrežia. Počet obyvateľov neustále vzrastá a Larnaca je dnes dôležitým administratívnym, priemyselným, obchodným a turistickým centrom. Hotely sú vybudované popri pláži v centrálnej časti Larnacy, kde sa nachádza povestná promenáda Finikoudés, v časti Mackenzie, ale najkrajšie pláže sú v turistickej oblasti Dekhelia. Tu je tiež veľké množstvo reštaurácií, barov a diskoték. Recenzie Cyprus

Prosím zvoľte požadovanú minimálnu kategóriu hotela:

Vyberte si dlžku pobytu

Vyberte preferovaný spôsob dopravy