Nájdeme Vám najlepšiu dovolenku!

Pripravíme Vám bezplatnú ponuku na mieru

Zaslať
požiadavku

Dovolenka Cyprus (221)

Cyprus je tretím najväčším ostrovom Európy a je situovaný vo východnej časti Stredozemného mora, na severe susediaci s Tureckom. Priezračné more, modrá obloha, kúpanie, vynikajúca kuchyňa, jedinečná história a kultúra, priateľskí domáci. Cyprus neprestáva byť veľkým lákadlom a cieľom pre množstvo zahraničných turistov.

Aiya Napa
Pred rokom 1970 to bola len malá rybárska dedinka, ktorá v priebehu nasledujúcich 20 rokov vyrástla do najobľúbenejšieho prímorského letoviska na Cypre. Zaslúžila sa o to hlavne povestná pláž Nissi, jedna z najkrajších pláží na celom ostrove. Na východe Aiya Napy nájdete najväčšie a najzaujímavejšie skalné útvary a jaskyne na Cypre. Aiya Napa sa úplne prispôsobila nájazdu turistov, nie je tu teda núdza o reštaurácie, diskotéky, typické taverny s výbornou miestnou kuchyňou, supermarkety či iné obchody so zaujímavým tovarom. Aiya Napa má malebné historické centrum, ktorému dominuje rovnomenný kláštor. V Aiya Nape je tiež každý deň otvorené delfinárium, kde vás svojim vystúpením očaria priateľské a inteligentné delfíny. Na okraji letoviska je obrovský vodný park, v ktorom najmä deti ocenia množstvo vodných atrakcií.

Protaras
Čarovné letovisko Protaras, ležiace asi 6 km od Aiya Napy, vo východnej časti oblasti Paralimini, je rozložené na úzkom pruhu prímorskej roviny, pre ktorú sú charakteristické tisíce veterných mlynov, ovocné záhrady a množstvo rybníkov, odkiaľ k vám zvlášť v noci môžu doľahnúť žabie serenády. Centrom Protarasu je malý ostrovček, pokrstený ako Fig Tree Bay. Pobrežie Protarasu tvoria malé ostrovčeky a izolované útesy, morské jaskyne a romantické piesočné pláže. Celkom iste si tu nájdete skryté miestečko, ak budete túžiť po romanticky strávenom popoludní vo dvojici a to aj napriek tomu, že v lete je Protaras doslova nabitý turistami. Pre turistov je tu všetko, čo k prímorskému letovisku patrí - reštaurácie, bary, obchody a tiež pravidelné autobusové spojenie do Aiya Napy a Larnacy.

Larnaca
Historickým predchodcom Larnacy bolo Kitium, antické kráľovstvo Cypru, založené Feničanmi v 9.storočí pred Kristom. S názvom Larnaca sa po prvýkrát stretávame až v 15. storočí. V nasledujúcich storočiach obchodná moc prístavu Larnaca slabla, pretože sa silnejšími stávali prístavy Famagusta a Limassol. Veľký rozmach zaznamenala po roku 1974, kedy sa tu vybudovalo medzinárodné letisko a takisto vzrástol význam larnackého prístavu po strate Famagusty. Do rozvoja turizmu bolo investovaných mnoho financií, hotely začali pribúdať ako na južnej, tak na severnej strane larnackého pobrežia. Počet obyvateľov neustále vzrastá a Larnaca je dnes dôležitým administratívnym, priemyselným, obchodným a turistickým centrom. Hotely sú vybudované popri pláži v centrálnej časti Larnacy, kde sa nachádza povestná promenáda Finikoudés, v časti Mackenzie, ale najkrajšie pláže sú v turistickej oblasti Dekhelia. Tu je tiež veľké množstvo reštaurácií, barov a diskoték. Recenzie Cyprus